مد و فشن

راحت ترین کفش های دویدن سبک وزن

76 1

کفش‌های سبک وزن، هم به‌عنوان کفش‌های تخت مسابقه و هم به عنوان مربی‌های روزمره، پیشرفت زیادی کرده‌اند. به عنوان مثال، برای صرفه جویی در اونس، شما مجبور بودید مقداری بالشتک را قربانی کنید – نه، دیگر اینطور نیست. کفش‌های پشتیبان و حتی کاملاً بالشتک‌شده اکنون به لطف فوم‌های ابتکاری زیره میانی و مواد بالا، در کمتر از هشت اونس یافت می‌شوند. جفت‌هایی را در این فهرست خواهید یافت که به هر اولویت برای بالش و پشتیبانی پاسخ می‌دهند. ده انتخاب زیر، اتومبیل‌های مسابقه‌ای نازک، مربی‌های باکیفیت برای دویدن طولانی، و کفش‌های تریل هستند که از بین صدها جفتی که هر سال در Runner’s World آزمایش می‌کنیم، خدمه ما را با وزن‌های سبک و عملکرد فوق‌العاده شگفت‌زده کردند.

این یک علم است

جذابیت کفش های سبک وزن ساده است: آنها عملکرد بهتری در دویدن و احساس آسان تری دارند. حمل وزن کمتر بر روی پاها می تواند منجر به کاهش مصرف انرژی و همچنین بهبود فرم و بیومکانیک شود که می تواند اقتصاد و کارایی گام را افزایش دهد. برندها با تحقیق در مورد الگوهای گام و راه رفتن، استفاده از حسگرهای اندازه‌گیری ضربه، و ایجاد فوم‌های سفارشی که انرژی بیشتری را با هر ضربه پا برمی‌گردانند، جدیدترین کفش‌های سبک وزن خود را بهینه‌سازی کرده‌اند. به طور خلاصه، پیشرفت‌های اخیر در طراحی، شیمی و بیومکانیک منجر به کفش‌هایی شده است که می‌تواند به شما کمک کند سریع‌تر و دورتر بدوید – یا حداقل باعث می‌شود در حین انجام این کار احساس سبکی روی پاهایتان داشته باشید.

چگونه تحقیقات خود را انجام دادیم

طبق آمار آزمایشگاه کفش RW ما، کفش‌های زیر به عنوان سبک‌ترین کفش‌ها به بالای جدول ما رسیدند، با این حال هر جفت برخی از لایه‌های محافظ زیر پا را ارائه می‌دهد. تست تجربی نیز بخش بزرگی از فرآیند تصمیم گیری ما برای بهترین مربیان سبک وزن بود. برای اندازه گیری سواری، دوام، راحتی و پاسخگویی، بیش از 250 تست کننده لباس محلی بیش از 100 مایل را در هر یک از کفش های این لیست طی کردند.

کفش نیوبالانس New Balance FuelCell Prism v2

کفش کتانی نیوبالانس رو به زوال بوده اند، اما هنوز منقرض نشده اند. آنها همچنین صرفاً برای حرکت در کنار هم نیستند: به عنوان مثال Prism را در نظر بگیرید، یک سرعت سنج سبک و پایدار که برای جلسات پیست، سرعت دویدن و حتی مسابقه ایده آل است. در حالی که این سبک از کفش های پایداری سبک وزن بار دیگر رایج بود، شرکت های خاصی همچنان به تولید راه حل های عالی ادامه می دهند. (Asics’ Gel-DS Trainer 26، Topo Athletic’s Ultrafly 3، و Saucony’s Fastwitch 9 نیز ارزش دیدن دارند.) نسل اول Prism خیلی نرم بود، اما نسخه دوم به خوبی تنظیم شده است.

انعطاف پذیر است اما اسفنجی نیست. با کمال تعجب، چندین بازبین گزارش می دهند که به نظر محکم است اما تمام بالشتک مورد نیاز آنها را فراهم می کند. یکی از تست‌کننده‌های لباس دانشگاهی ما توضیح داد: «برخی کفش‌ها هنگام دویدن برای کسی که رقابتی می‌دوید و در عین حال پای واقعاً صافی هم دارد، می‌تواند سخت باشد، اما من تمام تمریناتم را بدون هیچ مشکلی با این کفش‌ها پشت سر گذاشته‌ام، حتی بعد از آن. گذاشتن 200 مایل روی آنها.”

کفش آسیکس Asics MetaRacer

Asics با MetaRacer، اولین کفش مسابقه‌ای با روکش فیبر کربن، شگفت‌زده می‌کند، درست زمانی که فکر می‌کردید میراث این برند صرفاً مبتنی بر مربی‌های روزانه قابل اعتماد است. این یک زیره میانی به سبک راکر با فنر پنجه تهاجمی دارد که برای کمک به دوندگان در صرفه جویی در انرژی با کاهش حرکت مچ پا طراحی شده است. این، همراه با یک صفحه فیبر کربنی در جلوی پا، به کارایی گام کمک می کند. بنابراین، هنگامی که برای سرعت نیمه دوم در ماراتن جستجو می کنید، همچنان گاز کافی برای تقسیم منفی خواهید داشت. همچنین به این کمک می کند که کفش ورزشی فوق العاده سبک باشد و وزن آن تقریباً با نایک Vaporfly برابر است. یکی از آزمایش‌کنندگان مشاهده کرد: «معمولاً، بالشتک‌های Asics برای من خیلی نرم به نظر می‌رسند، اما آن‌ها به اندازه‌ای راحت بودند که می‌توانستند 26.2 مایل را بدون اینکه خیلی شیک باشند طی کنند». و، وای، احساس می‌کردم سریع هستم – انگار آماده بودم وارد یک مسابقه بزرگ شوم.»

خرید کفش اسیکس

خرید کفش نایک

خرید کفش ریبوک

کفش هاکا Hoka Rincon 3

از زمان معرفی مدل اصلی در سال 2019، رینکن مورد علاقه دوندگان بوده است. بدون اینکه یک هوکا به معنای کلاسیک باشد، همه چیزهایی را که در مورد برند دوست داریم را در بر می گیرد. این تاکسی به حداکثر کمک می‌کند، اما با نمایه‌ای ساده‌تر – به جای ظاهر کلاسیک هوکای سنگین – که برای دویدن‌های روزمره، کار با سرعت و حتی مسابقه طراحی شده است. رویه توری جدید 0.3 اونس وزن کمتری دارد و به طور قابل توجهی نسبت به نمونه های قبلی این مربی همه کاره قابل تنفس است. کفی خمیده، که هوکا از آن به عنوان یک متا راکر در مراحل اولیه یاد می کند، به گردش نرم کمک می کند

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *