مد و فشن

نحوه سفارش آنلاین کفش و اطمینان از مناسب بودن آنها

27 1

چگونه کفش آنلاین بخریم؟ ساده است، درست است؟ جفتی را که دوست دارید پیدا کنید، روی سفارش کلیک کنید و آماده هستید. خوب، نه دقیقا. کفش یکی از موارد نادری است که خرید آنلاین می تواند کمی سخت تر از حضوری باشد، تا زمانی که چند نکته و ترفند را یاد بگیرید. از سوی دیگر، هنگامی که به آن دست پیدا کردید، تمام مزایای استاندارد خرید آنلاین را دریافت خواهید کرد.

اساساً، هنگام مراجعه حضوری به راحتی می‌توانید تناسب و احساس کفش را بررسی کنید، در حالی که هنگام خرید آنلاین باید تخمین معقولی داشته باشید. البته، شما همیشه می توانید یک کالا را برگردانید، اما چرا باید از دردسر عبور کرد؟

تصور کنید اکتبر است، شما برای ماه آینده یک سفر خوب برنامه ریزی کرده اید، یک جفت چکمه زمستانی را که دوست دارید سفارش می دهید، و وقتی آنها رسیدند و آنها را امتحان کردید، خیلی کوچک هستند. اکنون چند هفته دیگر برای بازگرداندن آنها و سفارش سایز بزرگتر باقی مانده است. با یادگیری نحوه اندازه گیری سایز کفش در خانه – که اولین قدم در خرید کتونی اسپرت است، از چنین مزاحمت هایی دور شوید.

چگونه سایز کفش را در خانه اندازه گیری کنیم؟

بزرگترین مشکل هنگام خرید آنلاین کفش، یافتن کفش مناسب است. فرض کنید شما معمولاً سایز 9 هستید، بنابراین، منطقاً جفت بعدی که می‌خرید باید سایز 9 باشد، درست است؟ نه همیشه. متأسفانه، هیچ استاندارد جهانی اندازه کفش وجود ندارد، بنابراین به سازنده بستگی دارد. استانداردهای مختلفی وجود دارد که آنها استفاده می کنند، بنابراین اندازه واقعی می تواند کمی متفاوت باشد.

ساده ترین راه برای به دست آوردن سایز مناسب این است که از یک شرکت تولید کفش بخرید که کفش های آن را قبلاً دارید و به خوبی به آن می نشینید. بنابراین، اگر از قبل یک جفت چکمه سایز 10 توروگود دارید، می توانید بدون فکر به مجموعه تورگود بروید و یک جفت دیگر سفارش دهید. در غیر این صورت، باید کمی وقت بگذارید و پاهای خود را اندازه بگیرید، که در عرض کمی توضیح خواهیم داد که چگونه می توانید انجام دهید.

اندازه کفش شما می تواند در طول زمان تغییر کند

قبل از اینکه به اندازه گیری پاهای شما و توضیح نحوه یافتن سایز کفش مربوطه بپردازیم، باید بدانید که اندازه پاهای شما در طول زمان می تواند تغییر کند. این می تواند به دلیل افزایش یا کاهش وزن، جراحات، بارداری و بسیاری از عوامل دیگر باشد. اگر تمام روز روی پاهای خود بوده اید، آنها متورم می شوند و حتی می توانند تا زمانی که به خانه می آیید کمی تغییر کنند.

بنابراین، اگر پاهای شما از قبل در مرز بین اندازه ها قرار دارند، به نظر می رسد که از صبح تا عصر تغییر اندازه داده اید. همه اینها به این معنی است که اگر سایز مشخصی داشتید، هنوز باید پاهای خود را اندازه بگیرید تا ببینید آیا چیزی تغییر کرده است یا خیر.

پاهای خود را اندازه بگیرید

هنگامی که می خواهید پای خود را اندازه گیری کنید، باید دو اندازه گیری کنید: طول و عرض. نحوه قرار گرفتن کفش در بالای پای شما نیز برای راحتی مهم است، اما این چیزی نیست که هنگام اندازه‌گیری به آن توجه کنید، زیرا کفشی که طول و عرض مناسبی داشته باشد در بالای پای شما نیز راحت خواهد بود.

اندازه کفش با طول پاهای شما مطابقت دارد، بنابراین این همان چیزی است که هنگام اندازه گیری باید بیشترین دقت را داشته باشید. یک خط مستقیم از بالای انگشت پا تا پایین پاشنه، به موازات وسط پایتان را تصور کنید، و این طول پای شماست. اگر به اندازه کافی واضح نیستیم به تصویر نگاه کنید.

همانطور که در تصویر می بینید، پهنای پای شما یک خط مستقیم در پهن ترین قسمت پای شما است. اهمیت کمتری نسبت به طول دارد و فقط برای انواع خاصی از کفش ها مرتبط است، زیرا اکثر آنها از نظر عرض فقط یک اندازه استاندارد دارند.

به طور کلی، این فقط برای چکمه ها و کفش های کاری خاص مرتبط است. اگر کفش‌های شما معمولاً زمانی که طول مناسبی دارند احساس سفت نمی‌کنند، جای نگرانی نیست. در غیر این صورت، زمانی که طول مناسب را پیدا کردید (همانطور که توضیح دادیم اندازه به آن اشاره دارد)، فقط به سراغ یک مدل پهن تر بروید.

از طرف دیگر، اگر برای یادگیری نحوه اندازه‌گیری سایز کفش زحمتی ندارید، همیشه می‌توانید به یک فروشگاه کفش حرفه‌ای بروید و از آن‌ها بخواهید آن را برای شما اندازه‌گیری کنند. آنها احتمالاً چیزی به نام دستگاه Brannock دارند که برای اندازه گیری پاهای شما استفاده می شود.

این یک دستگاه کوچک جالب است که در دهه 1920 ثبت اختراع شده است، بنابراین یافتن تناسب مناسب قطعاً تنها مشکل خرید آنلاین نیست. به نوعی جالب است که فکر کنید یک کارگر بارانداز در دهه 1920 مشکلات عملی مشابهی با شما داشت، اینطور نیست؟ به هر حال، از آنها بخواهید که پای شما را اندازه بگیرند، ابعاد را بنویسند و به عقب برگردند تا اندازه صحیح را سفارش دهند.

سایز صحیح را سفارش دهید

اینجاست که کمی مشکل می شود. همانطور که اشاره کردیم، تولیدکنندگان مختلف از استانداردهای متفاوتی برای تعیین طول مطابقت با اندازه استفاده می کنند. نمودار اندازه ای که ما به شما می دهیم، اندازه معمولی است که اکثر تولیدکنندگان آمریکایی از آن استفاده می کنند. وقتی کسی از کفش‌ها به عنوان “اندازه واقعی” یاد می‌کند، احتمالاً به این اشاره می‌کند.

ما می دانیم که این یک روش بسیار قدیمی است. ذرت جو (که حدود 1/3 اینچ است) به عنوان پایه ای برای تعیین اندازه استفاده می شود. به عبارت دیگر، شما در حال اندازه گیری اندازه در دانه های جو هستید. می توانید حدس بزنید که آن زمان چند ساله است.

به همین دلیل است که نمی توانیم با اطمینان 100٪ بگوییم که طول پای شما با اندازه دقیق نمودار مطابقت دارد. توضیحات محصول و برخی بررسی‌ها را بررسی کنید، و اگر می‌گوید اجرا می‌شود یا کوچک است (یا چیزی شبیه به آن ماهیت)، نیم اندازه را بالا یا پایین ببرید. در غیر این صورت، با نمودار اندازه پیش بروید.

آنها را برای چند روز بپوشید

در نهایت، زمانی که کفش‌های خود را دریافت می‌کنید، به محض اینکه کفش‌هایتان را امتحان کردید، اگر کاملاً مناسب نیستند، سعی نکنید آن‌ها را برگردانید. کفش‌ها و چکمه‌های چرمی خوب با ساییدگی و کپک زدن روی پاهای شما کشیده می‌شوند، بنابراین آن‌ها را برای چند روز بپوشید و فقط در صورتی دوباره آن‌ها را بازگردانید که هنوز به درستی جا نیفتند.

چند نکته اضافی برای خرید آنلاین کفش

هنگامی که اندازه کفش مناسب را پیدا کردید، چند نکته دیگر وجود دارد که باید هنگام خرید آنلاین کفش در نظر داشته باشید. اول اینکه چقدر حاضرید خرج کنید. این ایده خوبی است که بودجه را تعیین کنید و به آن پایبند باشید. پنج یا ده دلار بیشتر زیاد نیست، اما همین منطق را می توان به طور نامحدود استفاده کرد. بنابراین، مطمئناً این یک حرکت هوشمندانه است که حد بالایی خود را بدانید.

سپس، قبل از شروع جستجو، تصمیم بگیرید که برای چه چیزی به کفش نیاز دارید. بنابراین، آیا به آنها برای تابستان یا زمستان نیاز دارید؟ آیا می خواهید آنها را سر کار بپوشید یا وقتی بیرون می روید؟ آیا به کفش پیاده روی یا کفش مجلسی نیاز دارید؟ چکمه های کار برای ساخت و ساز یا رفتن به شکار؟ احتمالاً از قبل یک ایده تقریبی دارید، اما بهتر است آن را به وضوح در ذهن خود تعریف کنید.

و سپس ویژگی‌هایی را که برای انجام کار نیاز دارید در نظر بگیرید – درجه عایق بودن، چه می‌خواهید ضد آب باشند یا نه، آیا به انگشتان محافظ پا، محافظ متاتارس، محافظت در برابر خطرات خاص و غیره نیاز دارید. وقتی این موارد را فهمیدید. ، می توانید به دنبال مدلی با طرحی که دوست دارید بگردید.

می‌توانید برعکس بروید و کفش‌ها یا چکمه‌هایی با استایلی که دوست دارید پیدا کنید و ببینید آیا ویژگی‌های مورد نیاز شما را دارند یا خیر. با این حال، این کار بیشتر طول می کشد و ممکن است در نهایت بهترین کفشی را که می توانید تهیه نکنید. دانستن ویژگی هایی که در کفش های خود می خواهید به شما این امکان را می دهد که بهترین جفت ممکن را به دست آورید.

در نهایت، به دلیل اینکه در حال خرید آنلاین کفش هستید، فروشگاهی را پیدا کنید که به آن اعتماد دارید. کلاهبرداری در اینترنت چندان غیر معمول نیست، بنابراین پنج دقیقه وقت بگذارید و آنها را بررسی کنید. لازم نیست خیلی وارد جزئیات شوید. کلاهبرداری ها معمولاً خیلی سریع حذف می شوند، اما بهتر است که ایمن باشید تا متاسف باشید.

وب سایت آنها را کمی مرور کنید، ببینید آیا آنها آدرس فیزیکی، خط مشی بازگشت و اطلاعات تماس را ارائه می دهند، و آیا آنها بیش از چند هفته در تجارت بوده اند یا خیر. اگر همه این موارد را بررسی کنید، احتمالاً خوب هستید که بروید. در اصل، شما نیازی به تجزیه و تحلیل عمیق ندارید، فقط ببینید آیا آنها آزمون چشمی را برای یک تجارت قانونی قبول می کنند یا خیر.

نحوه خرید آنلاین کفش – ساده شده

بیایید خلاصه‌ای از مراحلی را که باید برای خرید آنلاین کفش با موفقیت انجام دهید، انجام دهیم:

  •          پاهای خود را اندازه بگیرید
  •          سایز کفش خود را یاد بگیرید
  •          به بودجه خود پایبند باشید
  •          در مورد کفش هایی که می گیرید تحقیق کنید

از فروشگاه اینترنتی که به آن اعتماد دارید سفارش دهید

وقتی به این شکل قرار می گیرد، واقعاً خیلی پیچیده به نظر نمی رسد، اینطور است؟ اگر اولین باری است که کفش آنلاین می‌خرید، ممکن است نیم ساعت طول بکشد تا این فرآیند را طی کنید، اما هر دفعه بعدی سریع‌تر می‌شود. و نیم ساعت در مقایسه با درست کردن بار اول چقدر است؟ به خودتان لطفی کنید و برای انجام درست آن وقت بگذارید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *