مد و فشن

6 روش زیرکانه که متخصصان اورتوپدی برای انتخاب کفش توصیه می کنند

صرف نظر از گشت و گذار دوستانه و یا رفت و آمد روزانه به محل کار دارید، و اگر کفش نامناسبی به همراه داشته باشید، ممکن است وقت خود را با تاول، بریدگی یا چیز بدتری مانند آسیب پا یا مچ پا سپری کنید. به همین دلیل است که قبل از شروع برنامه ریزی لباس، بسته بندی کفش مناسب ضروری است. نظر متخصصان اورتوپدی برای انتخاب کفش چیست؟

نظر متخصصان اورتوپدی برای انتخاب کفش

ما با چهار متخصص اورتوپدی پا تماس گرفتیم تا بهترین توصیه‌های آنها را در مورد نحوه انتخاب بهترین کفش برای تعطیلات خود و اقداماتی که می‌توانید انجام دهید تا پوشیدن آن‌ها را تا حد ممکن راحت کنید.

دکتر ژاکلین سوترا، DPM (و تقریباً تمام متخصصین پا که با او مصاحبه کردیم، با او موافق بودند) گفت: “منتظر نباشید تا در تعطیلات هستید تا کفش های جدید خود را بپوشید.” کفش ها را در حالی که برای اولین بار می پوشید. این می تواند باعث بریدگی، تاول و درد شود.”

کفش را هر بار یک ساعت یا بیشتر در داخل خانه بپوشید. اگر نقاط تنگی وجود دارد، می‌توانید از برانکارد کفش استفاده کنید یا مقداری بالشتک مانند برخی جوراب‌های تا شده در آن ناحیه قرار دهید.

هوشمندانه بسته بندی کنید و آماده باشید.

به گفته دکتر اسکات ملامد، متخصص پا در نیویورک، متخصص مراقبت از پا Progressive Foot Care، اگر قرار است زیاد پیاده روی انجام دهید، کفش های کتانی بهترین گزینه هستند.

وی توصیه کرد: اگر زیر باران گرفتار شدید و کفش‌هایتان خیس شد، کفی‌ها را بیرون بیاورید، اگر ارتز دارید، آن‌ها را هم بردارید و بگذارید کفش‌هایتان کاملاً خشک شوند، این کار روز بعد شما را راحت‌تر می‌کند.

یک اسپری ضد آب انتخاب کنید و اجازه دهید کفش‌هایتان حداقل 24 ساعت قبل از پوشیدن آن‌ها خشک شوند. و در مورد لوازم، دکتر ملامد توصیه می‌کند همیشه چند وسیله کمک‌های اولیه مفید برای پا همراه خود داشته باشید، مانند چسب زخم، یک لوله کوچک نئوسپورین، یا باندهای محافظ تاول.

همچنین بخوانید:

5 اشتباه رایج در انتخاب کفش

کفش هایی با بند انتخاب کنید.

پوشیدن و درآوردن کفش های لغزنده ممکن است راحت تر باشد، اما وقتی صحبت از راحتی و پیشگیری از آسیب می شود، بهترین گزینه نیست. مطمئن شوید که کفش‌هایتان محکم به پاهایتان چسبیده است: صندل‌هایی با بند قابل تنظیم و کفش‌های توری بهترین هستند. دکتر هیرن پاتل، متخصص پا و متخصص کایروپود در Flawless Feet Limited، گفت: «متاسفانه آپارتمان‌های باله عالی به نظر می‌رسند، اما برای شما انواع مشکلات ایجاد می‌کنند. با این حال، اگر می خواهید آنها را بپوشید، مطمئن شوید که بند هایی برای نگه داشتن پا در جای خود و کفی ضخیم تر دارند.

در مورد دمپایی‌های شما، واقعاً نمی‌توانیم تاکید کنیم که این نوع کفش نباید برای مدت طولانی پیاده‌روی یا ایستادن پوشیده شود. دکتر ملامد توضیح می‌دهد که: “دمپایی‌ها ساختار یا پایداری کمی دارند. اکثر آنها قادر به ایجاد حفاظت کافی برای مسافت پیموده‌تر یا زمین‌های صخره‌تر نیستند. شما می توانید برای خرید کتونی با کارشناسان مجموعه لوزی تماس بگیرید.

جوراب هایی بپوشید که رطوبت را جذب کند.

اگر به مکانی گرم می روید و قصد دارید مقدار مناسبی پیاده روی کنید، از پوشیدن جوراب های نخی یا پشمی که تمایل به جذب عرق دارند و خیس می مانند، خودداری کنید. مایکل جی ترپال، معاون امور آکادمیک و رئیس دانشگاه در کالج پزشکی اطفال در نیویورک، پیشنهاد می‌کند که مقداری پودر پا یا ضد تعریق برای کاهش تعریق ببندید.

جوراب های خیلی ضخیم را نیز نپوشید، زیرا باعث ساییدگی می شوند. پاهای شما در هوای گرم متورم می شوند، که منجر به ایجاد تاول در مناطقی می شود که معمولاً تاول نمی زنید. دکتر پاتل استفاده از “جوراب نقره ای” را توصیه می کند که به لطف ذرات مشتق شده از نقره که در پارچه بافته می شود، باکتری ها و قارچ ها را از بین می برد.

تمام روز یک کفش را نپوشید.

دکتر سوترا که یکی از اعضای آزمایشگاه نوآوری Vionic است، پیشنهاد کرد: «آن را از یک صبح فعال در پارک و تمیرینات ورزشی و یا پیاده روی روزانه به محل کار اگر تمام روز یک کفش را بپوشید، اگر برای مدت طولانی راه رفتن و ایستادن مناسب نباشد، ممکن است باعث آسیب شود.

برای گشت و گذار، کفش های کتانی بپوشید، یا اگر در ساحل هستید، دمپایی های بالشتکی با تکیه گاه قوس دار را انتخاب کنید. دکتر پاتل همچنین استفاده از محافظ های انگشت پا را هنگام استفاده از پمپ ها توصیه کرد. او توضیح داد: «هرچه سطح زیر پاشنه پا بیشتر باشد، ثبات بیشتری خواهید داشت و در نهایت از عضلات خود بیش از حد استفاده نمی کنید و احساس ثبات بیشتری خواهید کرد».

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *