مد و فشن

تفاوت کفش نایک ایر و نایک ایر جردن چیست ؟

58 1

انتخاب یک‌ کفش مناسب برای پیاده روی و ورزش یک کار بسیار سخت و مهمی می باشد چرا که کفشی که شما در طول روز به پا دارید یکی از مهمترین بخش های پوشش شما برای سلامتی شما می باشد. با اوجه به گسترش برندها و اومدن روزانه مدلهای بسیاری از برندهای مطرح مانند آدیداس , نایک ، پوما ، ریباک ، ونس ، اسیکس و … انتخاب سلیقه ای از بین برندها و نوع تخصصی بودن آن برای هدف ورزشی شما بسیار مهم می باشد. در این پست قصد داریم تا با شما به بررسی تقاوت های دو‌مدل از پرفروشترین محصولات برند نایکی به نام نایک ایر ( nike air ) و نایک ایرجردن ( nike airjordan ) بپردازیم که بین این دو محصول بتوانید انتخاب مناسبی برای خرید کتونی ورزشی مناسب داشته باشید.

خب در بررسی اولیه بریم اطلاعاتی در ارتباط با نایک ایر و نایک ایرجردن داشته باشیم :

کتونی نایک ایر : این کفش کتانی با دارا بودن فناوری ایر ( کپسول هوا در زیره کفش ) ویژگی منحصر به فردی به برند نایکی میدهد که اولین شرکت در زمینه تولید این کتانی ها می باشد ، زیره کپسول و ایر دار نایک ایرمکس باعث پخش فشار وزنه وارده به زمین و سبکتر بودن کفش و راحتی دو‌چندان آن می شود. سری ایر برند نایک در خط تولید های مختلف و با کدهای مختلف مانند : ایرمکس ۲۷۰ ( airmax270 ) , ایرمکس‌۷۲۰ ( airmax720 ) ، ایرمکس ۹۵۰ ( airmax950 ) ، ایرزوم ( airzoom ) , ایرزوم پگاسوز ( airzoom pegasus ) و … تولید میشود که هرکدام از این کفش های ورزشی دارای مصرف و استایل منحصر به فرد خود می باشد.

کتونی نایک ایرجردن : این‌کفش کتانی با برگرفتن نام از بسکتبالست معروف مایکل‌جردن و با همکاری او ساخته شده است که در ابتدا کفش کتانی جردن وان ساقدار فقط با رنگ مشکی و‌ قرمز روانه بازار شد و خود مایکل جردن‌هم به موفقیت این‌کفش اطمینان زیادی نداشت ولی با گذشت زمان به یکی از پرفروشترین محصولات نایکی با چندین خط تولید مانند : ایرجردن یک‌ ( airjordan 1 ) ، ایرجردن چهار ( airjordan 4 ) و‌… در نوع های ساق کوتاه و ساق بلند با صدها ترکیب و استایل رنگی وارد بازار گردید که یکی از جدیدترین این خط تولید ها ایرجردن کاکتوس جک ( airjordan cactus jack ) می باشد. پس بیشترین کاربرد نایک های جردن مربوط به ورزش بسکتبال و کفش کتانی تخصصی ورزش بسکتبال می باشد. این سری کفش اولین خط تولید تخصصی برای ورزش بسکتبال می باشد و یکی از موفق ترین لاین ها در این زمینه می باشد.اولین کتانی ایرجردن در سال ۱۹۸۴ برای مایکل جردن طراحی و ساخته شد‌.

بریم سراغ انتخاب بین نایک ایر و ایرجردن

انتخاب بین کفش ایر و ایرجردن بسته به نیاز ورزشی شما متفاوت می باشد و نمیتوان از ظاهر جذاب هر دوی این محصولات چشم‌پوشی‌کرد ، مصرف عمده کتونی های ایرمکس و ایرزوم برای ورزش های روزمره ، پیاده روی و رانینگ‌می باشد ، شما بیشتر میتوانید از این سری کفش های نایکی برای ورزش های باشگاهی مانند بدنسازی ، فیتنس ، ایروبیک و … استفاده بفرمایید ، از کفش های ایرمکس و ایرزوم در ورزش های مانند دنس هیپ هاپ و پارکور نیز استفاده می شود.

نایک ایرجردن کفش تخصصی ورزش بسکتبال بوده و بدلیل قیمت بسیار بالا جز کفش های کلکسیونی به حساب می آید. امروزه نایک ایرجردن در یک کارخانه مجزا با نام airjordan در کشور آمریکا تولید می شود. از لحاظ پیشینه تولید مدل ایرجردن دارای سابقه تولید قدیمی تری نسبت به سری ایر می باشد ، ایرجردن در سال ۱۹۸۴ و سری ایر در سال ۱۹۸۷ روانه بازار شدند. یکی از ویژگی های شاخص نایک ایرجردن لوکوی جامپ من ( jump man ) و لوگوی وینگز ( wings ) دو بال می باشد .

سری ۳ نایک ایرجردن lll یکی از لوکس ترین و گرانترین این کتانی می باشد.

شاید برای شما جالب باشد که بدانید در سال های اولیه ارائه ایرجردن یک استفاده آن در انجمن ملی بسکتبال آمریکا ( nba ) ممنوع بوده و مایکل جردن برای پوشیدن این کفش در هر بازی بدلیل نامتعارف بودن رنگ آن ۵۰۰۰ دلار جریمه میشد !!

در پایان میپردازیم به ویژگی های مشترک این دو‌کفش مطرح سری ایر نایک

تفاوت کفش نایک ایر و نایک ایر جردن چیست ؟

انتخاب یک‌کفش مناسب برای پیاده روی و ورزش یک کار بسیار سخت و مهمی می باشد چرا که کفشی که شما در طول روز به پا دارید یکی از مهمترین بخش های پوشش شما برای سلامتی شما می باشد. با اوجه به گسترش برندها و اومدن روزانه مدلهای بسیاری از برندهای مطرح مانند آدیداس , نایک ، پوما ، ریباک ، ونس ، اسیکس و … انتخاب سلیقه ای از بین برندها و نوع تخصصی بودن آن برای هدف ورزشی شما بسیار مهم می باشد. در این پست قصد داریم تا با شما به بررسی تقاوت های دو‌مدل از پرفروشترین محصولات برند نایکی به نام نایک ایر ( nike air ) و نایک ایرجردن ( nike airjordan ) بپردازیم که بین این دو محصول بتوانید انتخاب مناسبی برای خرید کتونی ورزشی مناسب داشته باشید.

خب در بررسی اولیه بریم اطلاعاتی در ارتباط با نایک ایر و نایک ایرجردن داشته باشیم :

نایک ایر : این کفش کتانی با دارا بودن فناوری ایر ( کپسول هوا در زیره کفش ) ویژگی منحصر به فردی به برند نایکی میدهد که اولین شرکت در زمینه تولید این کتانی ها می باشد ، زیره کپسول و ایر دار نایک ایرمکس باعث پخش فشار وزنه وارده به زمین و سبکتر بودن کفش و راحتی دو‌چندان آن می شود. سری ایر برند نایک در خط تولید های مختلف و با کدهای مختلف مانند : ایرمکس ۲۷۰ ( airmax270 ) , ایرمکس‌۷۲۰ ( airmax720 ) ، ایرمکس ۹۵۰ ( airmax950 ) ، ایرزوم ( airzoom ) , ایرزوم پگاسوز ( airzoom pegasus ) و … تولید میشود که هرکدام از این کفش های ورزشی دارای مصرف و استایل منحصر به فرد خود می باشد. نایک ایرجردن : این‌کفش کتانی با برگرفتن نام از بسکتبالست معروف مایکل‌جردن و با همکاری او ساخته شده است که در ابتدا کفش کتانی جردن وان ساقدار فقط با رنگ مشکی و‌ قرمز روانه بازار شد و خود مایکل جردن‌هم به موفقیت این‌کفش اطمینان زیادی نداشت ولی با گذشت زمان به یکی از پرفروشترین محصولات نایکی با چندین خط تولید مانند : ایرجردن یک‌ ( airjordan 1 ) ، ایرجردن چهار ( airjordan 4 ) و‌… در نوع های ساق کوتاه و ساق بلند با صدها ترکیب و استایل رنگی وارد بازار گردید که یکی از جدیدترین این خط تولید ها ایرجردن کاکتوس جک ( airjordan cactus jack ) می باشد. پس بیشترین کاربرد نایک های جردن مربوط به ورزش بسکتبال و کفش کتانی تخصصی ورزش بسکتبال می باشد. این سری کفش اولین خط تولید تخصصی برای ورزش بسکتبال می باشد و یکی از موفق ترین لاین ها در این زمینه می باشد.اولین کتانی ایرجردن در سال ۱۹۸۴ برای مایکل جردن طراحی و ساخته شد‌.

بریم سراغ انتخاب بین نایک ایر و ایرجردن

انتخاب بین کفش ایر و ایرجردن بسته به نیاز ورزشی شما متفاوت می باشد و نمیتوان از ظاهر جذاب هر دوی این محصولات چشم‌پوشی‌کرد ، مصرف عمده کتونی های ایرمکس و ایرزوم برای ورزش های روزمره ، پیاده روی و رانینگ‌می باشد ، شما بیشتر میتوانید از این سری کفش های نایکی برای ورزش های باشگاهی مانند بدنسازی ، فیتنس ، ایروبیک و … استفاده بفرمایید ، از کفش های ایرمکس و ایرزوم در ورزش های مانند دنس هیپ هاپ و پارکور نیز استفاده می شود. نایک ایرجردن کفش تخصصی ورزش بسکتبال بوده و بدلیل قیمت بسیار بالا جز کفش های کلکسیونی به حساب می آید. امروزه نایک ایرجردن در یک کارخانه مجزا با نام airjordan در کشور آمریکا تولید می شود. از لحاظ پیشینه تولید مدل ایرجردن دارای سابقه تولید قدیمی تری نسبت به سری ایر می باشد ، ایرجردن در سال ۱۹۸۴ و سری ایر در سال ۱۹۸۷ روانه بازار شدند. یکی از ویژگی های شاخص نایک ایرجردن لوکوی جامپ من ( jump man ) و لوگوی وینگز ( wings ) دو بال می باشد . سری ۳ نایک ایرجردن lll یکی از لوکس ترین و گرانترین این کتانی می باشد. شاید برای شما جالب باشد که بدانید در سال های اولیه ارائه ایرجردن یک استفاده آن در انجمن ملی بسکتبال آمریکا ( nba ) ممنوع بوده و مایکل جردن برای پوشیدن این کفش در هر بازی بدلیل نامتعارف بودن رنگ آن ۵۰۰۰ دلار جریمه میشد !!

برای مشاهده محصولات نایک کلیک کنید:

خرید کتونی نایک

در پایان میپردازیم به ویژگی های مشترک این دو‌کفش مطرح سری ایر نایک

زیره تمامی محصولات سری ایر از جنس eva بدلیل سبک بودن بسیار زیاد این زیره و ضد سایش بودن آن می باشد ، رویه بسیاری از این کفش ها از جنس نبوک و یا چرم استفاده شده تا دارای کمترین شکستگی و بیشترین گردش هوا باشد ، هر دوی این کتانی ها بسیار مناسب برای استایل روزمره نیز می باشند ، پس بسته بودجه و‌نیاز خود میتوانید خرید خود را از کالکشن کفش های نایک در لوزی داشته باشید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *