مد و فشن

تاریخچه مختصری از کفش های SKECHERS

43 3

Skechers در سال 1992 توسط رابرت گرینبرگ تاسیس شد. L.A. Gear صنعت ورزش زنان را در آن زمان رهبری می کرد، در حالی که نایک بر بازار ورزش مردان تسلط داشت. با این حال هیچ غول صنعتی مسئول کفش های خیابانی مردانه و زنانه نبود. در نتیجه Skechers توانست یک بازار جدید و در حال رشد در ایالات متحده ایجاد کند.

قبل از اینکه Skechers را به تنهایی راه اندازی کند، گرینبرگ یکی از بنیانگذاران L.A. Gear بود که به لطف کفش های تنیس نئونی که سلیقه زنان را برآورده می کرد، بیش از 900 میلیون دلار فروش داشت و تنها پس از 7 سال فعالیت، فروش داشت. تا سال 1992، L.A. Gear مقدار قابل توجهی از سهم بازار را از دست داد و رابرت و پسرش مایکل اخراج شدند.

این اولین طعم گرینبرگ از تغییر بی ثبات و عمده در تجارت خرده فروشی نبود. او کار خود را در دهه 1960 آغاز کرد و در مشاغل مختلف خرده فروشی از جمله فروش کلاه گیس به سالن های زیبایی، واردات شلوار جین با طراحی و افتتاح یک مغازه اسکیت رولینگ کار کرد. اما تا زمانی که او حق استفاده از تصویر شخصیت فیلم E.T. روی بند کفشش که اولین شکست بزرگش را گرفت.

مشاهده نمونه های خرید کفش  نایک و ریبوک در لینک زیر:

خرید کفش ریبوک

خرید کفش نایک

بیایید اکنون به آینده برگردیم!

آیا می دانستید که Skechers در ابتدا قرار بود یک توزیع کننده کفش دکتر مارتنز باشد؟ درست است، اما گرینبرگ روی طراحی، تأسیس و بازاریابی برند متمایز خود در یک سال تمرکز کرد. و او پتانسیل‌هایی را در کفش‌های معمولی خیابانی می‌دید، بنابراین سعی کرد به افراد جوان‌تر و با جمعیتی بالاتر توجه کند.

Skechers همچنین مارک های دیگری مانند Cross Colors و Karl Kani را در برچسب خود گنجانده است. در سال 1993 به این نتیجه رسیدیم که پالایش برچسب خود (کفش های Skechers) سود بیشتری خواهد داشت. «گنبد کروم» نیز امسال توسط Greenberg’s Skechers منتشر شد.

کفش “Chrome Dome” به گونه ای طراحی شده بود که پیر و خش دار به نظر برسد (در درجه اول در قسمت پاشنه). در آن زمان شلوار جین شسته و از پیش پاره شده بسیار محبوب بود و این معادل کفش آنها بود. به دلیل ظاهر تک جنسیتی، این کفش برای هر دو جنس جذاب بود و به نماد بوت خیابانی جوان شهری «گرانج» تبدیل شد.

اسکچرهای امروز…

Skechers در حال حاضر یک رهبر جهانی کفش است. یک رهبر بازار دو میلیارد دلاری در ده ها هزار مکان. Skechers بر روی دو نوع کفش جداگانه تمرکز دارد، با بیش از 3000 طرح طراحی، توسعه و فروش برای مردان، زنان و کودکان.

فوم مموری از سبک زندگی و خطوط تا شکل منحصر به فرد پای شما برای حداکثر راحتی در دسترس است.

پیشنهادات مربوط به عملکرد GOwalk و GOrun

GOrun دارای فناوری پیشرفته‌ای است که امکان سکته میانی پا را فراهم می‌کند و در عین حال محافظت و جلوگیری از ضربه را نیز فراهم می‌کند.

GOwalk فناوری GOga Mat را ارائه می‌کند که دارای بالشتک‌های با ریباند بالا و سایر مواد متناسب با پیاده‌روی ورزشی است.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *