مد و فشن

5 اشتباه رایج در هنگام انتخاب کفش اسپرت که باید بدانید!

چه برای خرید به بیرون می روید و چه دوست دارید در طبیعت پیاده روی کنید، یک کفش اسپرت برای شما وجود دارد. علاوه بر تناسب و کیفیت، بیشتر ما کفش‌هایی می‌خواهیم که ظاهر خوبی داشته باشند، به این معنی که شما واقعاً باید قبل از ورود به فروشگاه‌ها تحقیق کنید. بنابراین با چند متخصص صحبت کردیم و اشتباه رایج در هنگام انتخاب کفش اسپرت را بررسی کردیم.

اشتباه رایج در هنگام انتخاب کفش اسپرت

شما سایز و مدل نادرستی برای پای خود می خرید

دکتر Lowell Weil Jr.، D.P.M می گوید: «یک اشتباه رایج این است که به شخص دیگری اجازه دهید به شما بگوید کدام کفش برای شما بهترین است. و رئیس موسسه ویل پا و مچ پا در شیکاگو. مهمترین کاری که می توانید انجام دهید این است که آنها را امتحان کنید، در فروشگاه قدم بزنید و به تلاش برای جفت های جدید ادامه دهید تا زمانی که چیزی را پیدا کنید که برای شما احساس خوبی داشته باشد.

اشتباه دیگه؟ شما کفشی می خرید که خیلی تنگ است با این فکر که به مرور زمان کشیده می شود. ویل هشدار می دهد: «این روش انتخاب یک اشتباه بزرگ است. مطمئن شوید که کامل سایز پای شما باشد. همچنین ممکن است پیش از موعد به یک متخصص پا مراجعه کنید تا بدانید که چه نیازهایی برای پای شما وجود دارد – آنها می توانند به شما در درک نوع کفشی که برای شما مناسب است کمک کنند.

شما فعالیت هایی را که انجام خواهید داد را در هنگام انتخاب کفش در نظر نمی گیرید

داگ اسمایلی، مدیر واحد تجاری کفش دویدن برای میزونو می‌گوید: «تقریباً هر فعالیتی که کسی بخواهد انجام دهد، کفشی وجود دارد». چه قصد دویدن، راه رفتن یا بازی تنیس را داشته باشید، از منظر پیشگیری از آسیب، مهم است که کفشی را انتخاب کنید که مختص فعالیت باشد.

به علاوه، بسیاری از مردم به یکی از مهم ترین اصول اولیه فکر نمی کنند: کفی. ویل می‌گوید: «یک کفش حمایتی با کیفیت معمولاً زیره‌ای دارد که خم شدن آن تا حدودی دشوار است و پاشنه کمی در آن وجود دارد». و اگر برای دویدن از کفش‌های کتانی روزمره استفاده می‌کنید، کف کفش‌تان خیلی سریع‌تر به خطر می‌افتد.

شما با فروشنده ارتباط برقرار نمی کنید یا از او سوال نمی کنید.

به گفته ویل، چند نکته کلیدی وجود دارد که باید قبل از ورود به فروشگاه کفش بدانید:

  •           انواع کفش هایی که در گذشته برای شما مفید بوده اند
  •           چه پای شما پهن باشد یا باریک
  •           انواع مشکلات پایی که داشته اید، مانند تاول، درد قوس پا و پاشنه، بونیون یا انگشت چکشی
  •           اگر پاها یا مچ پاها در طول روز متورم شوند
  •           سابقه آسیب یا هرگونه درد مفصلی در مچ پا، زانو و باسن

دانستن اینکه آیا مشکل دارید یا خیر، شما را به خریدار هوشمند تری تبدیل می‌کند، زیرا می‌توانید راحت‌تر تشخیص دهید که کدام کفش می‌تواند کار کند یا نه.

اگر به دنبال یک کفش مخصوص پیاده روی یا دویدن هستید، اسمایلی پیشنهاد می کند یک فروشگاه تخصصی دویدن را بررسی کنید که در آن یک متخصص می تواند راه رفتن و فرم شما را هنگام دویدن زیر نظر داشته باشد. او می‌گوید: «ممکن است یک ارعاب در آنجا وجود داشته باشد، و اگرچه آنها کفش می‌فروشند، اما همه چیز به خدمات مربوط می‌شود. بخش عظیمی از افرادی که از این فروشگاه‌ها خرید می‌کنند، واکرها یا افرادی هستند که تازه دویدن را آغاز کرده‌اند و نیاز به تناسب اندام دارند.» شما می توانید برای دریافت مشاوره راهنمای خرید کفش اسپرت با کارشناسان خبره فروشگاه Ilozi تماس بگیرید.

شما مدام برندها کفش را عوض می کنید

ویل می‌گوید: «اگر برندی را پیدا کردید که برای شما کار می‌کند، از آن‌ها استفاده کنید. اکثر شرکت‌ها در نحوه ساخت کفش‌های خود ثابت قدم هستند، بنابراین معمولاً می‌توانید روی فروش یک یا دو جفت آن‌ها حساب کنید که برای پای شما مناسب است. اگر طراحی به شدت تغییر نکند، در دراز مدت برای شما بهتر است همیشه برندی را که واقعاً دوست دارید خریداری کنید.

به اندازه کافی کفش های خود را تعویض نمی کنید

ویل و اسمایلی هر دو موافق هستند – هر کسی متفاوت است و زمان تعویض کفش از فردی به فرد دیگر متفاوت است. با این حال، یک قانون کلی خوب هم برای دوندگان و هم برای کسانی که کفش روزمره می پوشند این است که کفش های خود را بعد از 400 مایل تعویض کنند.

چیزهای دیگری که باید به آنها توجه کرد؟ کناره‌ها و قسمت‌های پایین کفش‌هایتان را بررسی کنید تا ببینید که آیا خمیده‌اند یا بیشتر کهنه شده‌اند. و اگر شروع به احساس درد در پاها، پاها، زانوها، باسن یا پشت خود کردید، به این معنی است که کفش‌های ورزشی شما دیگر پشتیبانی کافی را ارائه نمی‌کنند.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *