مد و فشن

راهنمای خرید کفش اسپرت مردانه و زنانه

قبل از خرید کفش اسپرت مردانه و زنانه باید با نکاتی را در نظر بگیریم  تا یک کفش اسپرت مناسب راحت و استاندارد تهیه و در هزینه‌های خود نیز صرفه جویی کنید. قبلا در در مقاله‌ی های قبلی « راهنمای کفش مناسب مردانه و زنانه » شما را با تعدادی از معیارهای خرید کفش اسپرت آشنا کردیم. در این مقاله  بیشتر بر روی کفش‌ اسپرت  تمرکز خواهیم کرد چون بیشتر مورد استفاده روزمره ما هستند.

خرید کفش اسپرت زنانه و مردانه  مناسب چهار فصل سال است و در صورتی که دوخت و کفی استاندارد داشته باشد، راحت‌ترین کفش اسپرت  برای پیاده‌روی، انجام کارهای روزانه و تمرینات ورزشی به شمار می‌آید. در این صورت پیش از خرید کفش اسپرت مردانه و زنانه ورزشی باید با نکاتی آشنا شوید تا یک کفش راحت و استاندارد تهیه و در هزینه‌های خود نیز صرفه جویی را به عمل بیاورید.

چرا خرید کفش اسپرت مناسب پا اهمیت بسیاری دارد؟

به طور کلی تمام کفش‌ های گروه‌های ورزشی از جمله تنیس، بسکتبال، والیبال، فوتبال، پیاده‌روی، اسکیت و… را اسنیکرز (Sneakers) یا همان کفش اسپرت کتانی یا ورزشی می‌گویند. اگرچه کفش اسپرت حرفه‌ای هر یک از این گروه‌های ورزشی با یکدیگر تفاوت دارد ، اما بسیاری از برندهای معتبر ، تعداد بسیاری کفش اسپرت مردانه و زنانه خود را به طوری  طراحی کرده‌اند که همه می‌توانند در تمرینات ورزشی معمول خود از آن‌ها باستفاده کنند .

به این نکته دقت کنید که که یک کفش اسپرت مردانه و زنانه غیراستاندارد  نه تنها مانع انجام بسیاری از فعالیت های  ورزشی و حتی یک پیاده‌روی معمول می‌شود، بلکه در بلند مدت به ستون فقرات  و پا آسیب شدیدی وارد می‌کند که هزینه درمان و عواقب بیماری به مراتب بیشتر از خرید کفش کفش اسپرت  با استانداردهای لازم کفش مردانه و زنانه می‌گردد.

یک خرید  کفش اسپرت مناسب و استاندارد به شما  کمک می‌کند تا در تمرینات ورزشی از پا و کمر خود محافظت کنید.

حال به برسی چند کفش مناسب اسپرت میپردازیم

ویژگی مهم  در انتخاب کفش اسپرت مردانه و زنانه  ورزشی مناسب، جنس رویه آن محصول  است. رویه کفش اسپرت بیرونی‌ترین لایه آن میباشد که در تماس با هوا و آب قرار می‌گیرد و از جنس‌های مختلفی ساخته می‌شود.  نکته مهم در خرید کفش اسپرت مردانه و زنانه  قابل نفوذ بودن رویه آن است. رویه نباید از جنسی ساخته شده باشد که هوا  نتواند به داخل کفش نفوذ کند . قسمت دیگر کفش اسپرت زیره کفش است که بین کف کفش و پاشنه قرار می‌گیرد و سازندگان حرفه‌ای انواع کفش اسپرت  از بهترین جنس‌ها و سبک در ساخت این قسمت از کفش اسپرت ورزشی استفاده می‌کنند. کف بیرونی کفش‌ اسپرت هم از انواع ترکیب‌های لاستیکی EVA و PVC  ساخته می‌شوند که هم قابلیت انعطاف پذیری  داشته و همچنین محکم و بادوام، راحت باشند. قوس‌هایی هم که در قسمت میانی زیره کفش طراحی شده‌اند، فشار وارد آمده به پا را در هنگام راه رفتن تا حد  زیادی کنترل می‌کنند و مانع انتقال آنها به پا می‌شوند و ان را به زمین منتقل میکند . کفی کفش هم از نکته های مهم به شمار می آید . کفش اسپرت زنانه و مردانه نایک ایر مکس از کفی های مموری فوم طبی بهره میبرد .

کفش اسپرت زنانه  باید نرم و قابل  انعطاف  باشد. برای اطمینان از نرم بودن کفش اسپرت  می‌توان پنجه و پاشنه آن را در دست گرفت و به سمت یکدیگر فشار داد و به اصلاح کفش را تا کرد؛ اگر پس از فشار دادن و رها کردن آن، کفش به حالت اول برگشت، می‌توان گفت کتونی ورزشی از انعطاف‌ پذیری مناسبی  برخوردار میباشد هم میتوانیم  کفش را بپوشیم و با قرار دادن پنجه پا بر روی زمین پاشنه را بلند کنیم؛ حرکتی شبیه به حالت شروع دویون چنانچه این حرکت به راحتی انجام شد، می‌توان گفت انعطاف‌پذیری کفش اسپرت ما خوب میباشد . معمولا تولیدکنندگان کفش اسپرت در ساخت  زیره کفش ورزشی از ماده‌ای به نام EVA استفاده می‌کنند که انعطاف‌پذیری مناسبی  دارد. توجه به این نکته بسیار مهم است که نرم نبودن کفش اسپرت باعث ایجاد درد در تاندون و عضله‌های  پا می‌شود و در نهایت به ستون فقرات شما آسیبی جدی وارد میکند . در این مورد کفش اسپرت نایک از بهترین انتخاب ها هستند .

کفش اسپرت 3255 نیز از دیگر رنگ های مجموعه های رنگی الفا بونس میباشد . راحتی پا در یک کفش اسپرت  ورزشی به عوامل بسیاری بستگی دارد که عامل مهم  آن اندازه بودن کفش اسپرت ورزشی  است. اندازه بودن کفش اسپرت مردانه ورزشی به این معناست که طول و عرض و بلندی کفش اسپرت باید فضای راحتی برای پا مردانه شما فراهم کند که برای اطمینان از این موضوع توجه به یک نکته ضروری است. اینکه پا داخل کفش به گونه‌ای قرار گیرد که با وجود بندهای نه چندان محکم بسته کفش اسپرت ، بتوان پا را از داخل آن خارج کرد .

در کفش اسپرت  زنانه مناسب راحتی پا در اوایت بالایی قرار میگیرد . خرید کفش اسپرت زنانه  ورزشی استاندارد و مناسب  به عوامل مختلفی بستگی دارد که عامل اول آن اندازه بودن کتونی ورزشی برای پا است. اندازه بودن کفش اسپرت ورزشی این معنا را میدهد  که طول و عرض و ارتفاع کفش اسپرت مناسب زنانه باید فضای راحتی برای پا ایجاد کند که برای اطمینان از این مسئله توجه به 2 نکته الزامی است. نکته نخست اینکه پا داخل کفش به گونه‌ای قرار گیرد که با وجود بندهای نه چندان محکم بسته کتونی ورزشی ، بتوان پا را از داخل آن بیرون آورد. نکته دوم فشار نیاوردن رویه داخلی کفش اسپرت زنانه به پا میباشد . کفش زنانه الفا بونس با رویه اسپیسر قابل تهویه کیتواند گزینه منابی برای بانوان عزیز باشد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *