مد و فشن

بهترین کفش های دویدن برای قوس های بلند برند ریبوک و نایک در سال 2022

دویدن با قوس های بلند کفش ریبوک و نایک می تواند منجر به آسیب شود. با این حال، با طرز فکر و تجهیزات مناسب، امسال می توانید از مسیرها و پیاده روها بدون درد لذت ببرید.

اگر از دویدن لذت می برید و قوس های بلندی دارید، ممکن است دونده های همکار در مورد افزایش خطر آسیب به شما هشدار داده باشند. ممکن است چند صدمات دویدن را تجربه کرده باشید و فکر کرده باشید که آیا قوس‌های بلند شما مقصر هستند یا خیر. همچنین ممکن است نگرانی هایی در مورد انتخاب کفش داشته باشید، مانند اینکه آیا برخی از کفش های دویدن برای کسانی که قوس بلند دارند بهتر از بقیه هستند. (پاسخ سریع بله است.)

درک تأثیر قوس‌های بلند کفش ریبوک و نایک بر دویدن و سلامت پا موضوعی است که در طول سال‌ها توسط محققان به طور گسترده مورد مطالعه قرار گرفته است و در نتیجه علم پیشرفت کرده است. اگر علاقه مند به کسب اطلاعات بیشتر در مورد یافته ها هستید، برای اطلاعاتی در مورد دویدن، قوس های بلند، آسیب دیدگی ها و کفش های دویدن ایده آل برای نیازهای خود به ادامه مطلب مراجعه کنید.

کفش ریبوک و نایک قوس بلند به چه معناست؟

اولین چیزی که باید به خاطر داشته باشید این است که قوس های بلند غیر عادی نیستند. قوس ها، مانند رد پای افراد، همه متفاوت هستند – برخی بلندتر، در حالی که برخی دیگر پایین تر هستند. مهم‌ترین چیزی که باید به خاطر داشته باشید این است که ارتفاع قوس شما بر شکل پای شما تأثیر می‌گذارد، که به انتخاب بهترین کفش دویدن برای شما کمک می‌کند.

آیا قوس های شما “بالا” در نظر گرفته می شوند؟ بسیاری از متخصصان پا و شرکت‌های تولید کفش از شما می‌خواهند که یک آزمایش ساده پای مرطوب انجام دهید تا متوجه شوند. چگونه کار می کند؟ پس از فرو بردن پاهای برهنه خود در ظرف کوچکی از آب، روی یک سطح خشک یا یک طومار کاغذ راه بروید. ردپای مرطوب شما بر اساس الگوی باقی مانده نشان می دهد که قوس های کم، متوسط ​​یا بلند دارید. قوس های کم با ردپای نسبتاً پر یا کامل نشان داده می شوند. قوس های متوسط ​​با ردپایی که در وسط نیمه قابل مشاهده است نشان داده می شوند. اگر رد پای شما پاشنه و انگشتان پا را نشان دهد اما تقریباً هیچ یک از مرکز پای شما را نشان نمی دهد، قوس های شما بلند هستند.

آیا صدمات با قوس های بلند کفش افزایش می یابد؟

با کمال تعجب، مطالعات نشان داده‌اند که دوندگان با قوس‌های بلند و کم، تقریباً به همان میزان دچار آسیب می‌شوند. با این حال، نوع آسیب، جایی است که آنها با هم تفاوت دارند. آسیب های بافت نرم – تاندون ها، رباط ها و ماهیچه ها – در دوندگان کم قوس شایع تر است. از طرف دیگر، دوندگان با قوس بالا، بیشتر در معرض آسیب های استخوانی هستند. شکستگی استرسی پا یا ساق پا از علائم احتمالی است. طبق این مطالعه، این به این دلیل است که قوس‌های بلند سفت‌تر هستند و ضربه هر گام را از طریق پا و ساق به بالا منتقل می‌کنند. تپش دویدن با قوس های پایین تر و انعطاف پذیرتر توزیع بهتری دارد.

حرکات کششی متمرکز روی پا و تمرینات قدرتی به شما کمک می کند تا برای هر نوع قوس، چه قوس بلند، چه کم یا متوسط، تکیه گاه درستی ایجاد کنید. تمرینات برای بهبود آهنگ نیز مفید هستند زیرا ضربات پاهای سبکتر و سریعتر نسبت به گامهای بلندتر، آهسته تر و سنگین تر تاثیر کمتری بر بدن دارند.

همچنین بخوانید:

خرید کفش نایک

خرید کفش ریبوک

خرید کفش نایک ایر جردن

بهترین کفش دویدن های ریبوک و نایک قوس بلند

اگر قوس‌های بلندی دارید و می‌خواهید کفش کتانی برای دویدن داشته باشید که پاها و پاهای شما را شاد نگه دارد – و شما را در جاده نگه دارد – به دنبال کفشی باشید که دارای پشتیبان قوس و همچنین بالشتک کافی باشد تا ضربه‌های ضربه‌های وارده به آسفالت را جذب کند. Floatride Energy Symmetros را امتحان کنید، که دارای یک زیره میانی سبک است که با قوس های شما متناسب است و در عین حال ثبات و پشتیبانی را ارائه می دهد. علاوه بر این، پاشنه شمار قالب‌گیری‌شده سه بعدی، پای شما را در موقعیت ثابت نگه می‌دارد و امکان توزیع یکنواخت‌تر ضربه را با هر گام فراهم می‌کند. به لطف استفاده از فوم انرژی فلوتراید، از سواری سبک و پاسخگو لذت خواهید برد. این کفش برای دویدن های متوسط ​​و طولانی بسیار مناسب است.

به دنبال کفشی هستید که برای دویدن سریع‌تر متعادل‌تر باشد؟ Floatride Energy 3، یکی از بستگان Symmetros را امتحان کنید. این مربی سبک وزن، با وزن کمی بیش از هفت اونس، برای مسابقات و روزهای کار با سرعت در پیست یا جاده ایده آل است. دارای همان فوم انرژی Floatride، یقه پاشنه باز و زیره لاستیکی کربنی برای کشش است.

البته، کفشی که انتخاب می‌کنید تحت تأثیر عوامل مختلفی از جمله روند مد (و اینکه آیا با ساق‌های جدید شما مطابقت دارد) و همچنین رنگ‌ها و طرح‌های دلخواه شما، تأثیر می‌پذیرد. با انتخاب های بسیار زیاد، احتمالاً یکی را پیدا خواهید کرد که با تمام نیازهای شما مطابقت دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *