مد و فشن

کفش های دویدن ASICS که سرعت بالایی در پیاده روی سریع دارد

47 2

نام ASICS و فلسفه راهنمای برند هر دو بر اساس این کلمه معروف لاتین است. به معنای واقعی کلمه به “ذهن سالم در بدن سالم” ترجمه می شود. این ماموریت ASICS از زمان تأسیس آن در سال 1977 بوده است و از طریق طراحی کفش های دویدن و تجهیزات ورزشی برجسته انجام شده است.

این برندی است که نه تنها به ترویج یک سبک زندگی سالم و شاد، بلکه به انواع دستاوردهای تکنولوژیکی که به مردم اجازه می دهد با فلسفه ASICS زندگی کنند اختصاص داده شده است. به منظور انجام این کار، ASICS در سال 1990 موسسه تحقیقاتی علوم ورزشی را تأسیس کرد. این مرکز که در کوبه ژاپن واقع شده است، دانشمندان، ورزشکاران و مربیان را برای تحقیق و توسعه عمیق گرد هم می آورد.

در زیر ویدیویی وجود دارد که آخرین موفقیت موسسه را برجسته می‌کند: پروژه MetaRun، که با پنج اختراع جدید هیجان‌انگیز ASICS امکان‌پذیر شد.

ASICS کفش های مخصوص دویدن را تولید می کند که محدود نیستند

یک پیست 350 متری با شرایط آب و هوایی، زمین بسکتبال و والیبال، اتاق‌های آزمایش و آزمایشگاه‌ها مؤسسه تحقیقاتی ASICS را تشکیل می‌دهند که وسعت آن به 45000 فوت مربع می‌رسد. دوربین‌های پرسرعت، دستگاه‌های اندازه‌گیری سه بعدی و برنامه‌های کامپیوتری پیچیده توسط تیمی متشکل از بیش از 200 دانشمند و کارآموز برای انجام تحقیقات و توسعه محصولات جدید استفاده می‌شوند.

مشاهده نمونه کفش های ورزشی آسیکس و ریبوک:

خرید کفش آسیکس

خرید کفش ریبوک

MetaRun آخرین تلاش ASICS برای جابجایی مرزهای کاری است که کفش های دویدن می توانند انجام دهند. این کفش های کتانی با پنج پیشرفت قابل توجه امکان پذیر شده است.

فلایت فوم

کفه های میانی MetaRun از FlyteFoam، سبک ترین فوم ASICS که تا کنون ساخته شده است، تشکیل شده است. در واقع 55 درصد سبک تر از استاندارد صنعتی است و همچنین بسیار ماندگار است. الیاف ارگانیک FlyteFoam را تقویت می کند که بین هر مرحله و گام به جای خود باز می گردد. MetaRun شما را با استفاده از FlyteFoam به جلو نگه می دارد.

X-Gel

کایانو، کومولوس و سونوما همگی کفش‌های ورزشی محبوب ASICS هستند که دارای بالشتک GEL® هستند. X-GELTM، شکل جدیدی از فناوری بالشتک، در MetaRun گنجانده شده است. X-GEL از دو نوع مختلف ژل با تکنولوژی بالا ساخته شده است. اینها به شکل‌های جدید و کارآمد ترکیب می‌شوند، که سپس دقیقاً در زیره میانی قرار می‌گیرند تا بالشتک و انعطاف‌پذیری بیشتری ایجاد کنند.

ژاکارد مش

ما فرم را ایجاد نمی کنیم، در عوض، ما عملکرد را ایجاد می کنیم.

مش ژاکارد آسیکس، پایه و اساس بهبود تناسب بالایی و برتر متارون، بر این اصل استوار است. این مش یک لایه دقیقاً برای کاهش مالش بین پا و کفش ایجاد شده است. الگوهای بافت منحصر به فرد نیز در مش ژاکارد برای افزایش انعطاف پذیری و تهویه استفاده می شود. در نتیجه، MetaRun مانند یک جفت دستکش پا است.

متا کلاچ

پاشنه MetaRun با مموری فوم پوشانده شده است که به شکل مچ پا در می آید. MetaClutch، یک کانتر کلاچ ساخته شده توسط ASICS است که هر بار که کفش را می‌پوشید، پاشنه شما را متناسب می‌سازد، آن فرم را در جای خود نگه می‌دارد. این نوآوری عملکرد پایدارتر و روان تری را فراهم می کند.

AdaptTruss

یکی دیگر از تقویت کننده های پایداری AdaptTruss است. این یک سیستم Trusstic تقویت شده با کربن است که انرژی را جذب و به حرکت رو به جلو منتقل می کند. پس از یک دویدن طولانی، AdaptTruss با پرونیشن دونده (غلتش پا به سمت داخل) سازگار می شود و فشاری را که آنها احساس می کنند کاهش می دهد. با استفاده از این فناوری، کمتر احتمال دارد که مچ پا را بچرخانید و بیشتر از قبل می دویدید.

ASICS تصمیم گرفت کفشی تولید کند که عملکرد یک دونده مسافت طولانی را با MetaRun بهبود بخشد. پیشرفت‌های بعدی منجر به یکی از سبک‌ترین کفش‌های دویدن شد که تا کنون ساخته شده است و بدون شک این فناوری در کفش‌های ASICS آینده مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

3 گام ساده برای انتخاب بهترین کفش دویدن

پیدا کردن یک جفت کفش جدید هرگز آسان نیست. کمی زمان و تلاش نیاز است، اما در نهایت جفتی را خواهید یافت که با پای شما – و سبک زندگی شما – کاملاً مطابقت دارد.

به نظر می‌رسد که گزینه‌های متنوعی برای کفش‌های ورزشی موجود است، چه برای مردان یا زنان. بنابراین، چگونه می توانید یک جفت کفش دویدن را انتخاب کنید که واقعاً مناسب شما باشد؟ خوب، اگر چیزها را به این شکل تجزیه کنید، می توانید کشف کنید که بسیار ساده تر از آن چیزی است که فکر می کنید. قبل از خرید کفش، سه سوال زیر را در نظر بگیرید:

  •          درجه پرونیشن مچ پای من چقدر است؟
  •          پای من چه نوع انعطاف پذیری قوس دارد؟
  •          چه نوع هیکلی دارم؟

مرحله 1: نوع پرونیشن خود را تعیین کنید.

پرونیشن ممکن است یک عبارت ترسناک به نظر برسد، اما به سادگی به روشی اشاره دارد که مچ پای شما پس از تماس پاشنه پا با زمین، غلت می‌زند. سه نوع اصلی پروناسیون و همچنین یک روش ساده برای تعیین نحوه پروناسیون وجود دارد.

پرونیشن پایه یا خنثی رایج ترین گونه است. این نوع دارای ویژگی های زیر است:

  •          هنگام ضربه، مچ پا به سمت داخل غلت می‌زند.
  •          در نتیجه، ضربه فرود به سطح ایده آل کاهش می یابد.

اگر ساییدگی پایین یک کفش ورزشی قدیمی تا حد زیادی در پاشنه و کف پا باشد، شما دارای پرونیشن اولیه/خنثی هستید.

Overpronation دسته دوم است که به این معنی است:

  •          در تماس، غلت زدن بیش از حد مچ پا به داخل می تواند باعث آسیب زانو و مفصل شود.
  •          اگر بیش از حد پروونات کنید، یک الگوی سایش در اطراف حاشیه داخلی کفش شما ظاهر می شود.

سوپیناسیون سومین شکل پرونیشن است. سوپیناسیون، نادرترین نوع چرخش، دارای ویژگی های زیر است:

  •          در ضربه پاشنه، چرخش مچ پا به بیرون رخ می دهد.
  •          بدترین کاهش تاثیر فرود ممکن

یک کفش کتانی قدیمی با این نوع پروناسیون در امتداد لبه بیرونی سایش زیادی خواهد داشت.

بنابراین، بهترین کفش های دویدن برای انواع مختلف پرونیشن چیست؟

اگر پرونیشن اولیه یا خنثی دارید، تمام دنیای کفش صدف شماست. می‌توانید هر کفشی را بپوشید که ضربه‌گیری متوسطی داشته باشد و از قوس کناری پشتیبانی کند.

اورپروناسیون: کفش های پایداری بهترین کفش های دویدن برای اورپروناسیون هستند. این کفش‌های کتانی پشتیبانی محکمی برای قوس‌های شما ایجاد می‌کنند و به شما امکان می‌دهند در طول دویدن تعادل خود را حفظ کنید.

سوپیناسیون: اگر به خواب بروید، بهترین کفش های دویدن ویژگی های تثبیت کننده نسبتا کمی خواهند داشت. در عوض، به دنبال کفش‌هایی باشید که انعطاف‌پذیر باشند و بالشتک‌های زیادی داشته باشند.

مرحله 2: نوع قوس را که دارید مشخص کنید.

اهمیت پرونیشن را نمی توان اغراق کرد. نوع قوس نیز به همین صورت است. بهترین کفش های دویدن برای قوس های بلند چیست؟ یک سوال رایج است برخی دیگر مطمئن نیستند که کدام کفش برای کف پای صاف ایده آل است.

خوب، پاسخ کمی دشوارتر است. بسته به انعطاف پذیری قوس خود، باید کفشی را انتخاب کنید که دارای قوس زیاد یا اصلاً نباشد.

بنابراین، چگونه می توانید بفهمید که کدام قوس دارید؟ به آسانی انجام تست مرطوب است.

یک لایه کوچک آب را در یک تابه کم عمق بریزید، کف پای خود را خیس کنید و سپس روی یک تکه کاغذ برای آزمایش مرطوب بروید. اثر باقی مانده از پای شما نشان می دهد که آیا قوس معمولی/متوسط، صاف/کم یا بلند دارید.

مرحله 3: تعیین کنید که کدام مدل کفش به بهترین وجه از چارچوب بدن شما پشتیبانی می کند.

اکنون که به نحوه تأثیر پروناسیون و قوس بر روی انتخاب کفش دویدن شما نگاه کرده ایم، بیایید ببینیم که چارچوب بدن شما چگونه بر تصمیم شما تأثیر می گذارد.

به گزارش Road Runner Sports، هر بار که زمین را لمس می کنید، دویدن سه تا پنج برابر وزن بدن شما را روی پاها، مفاصل و ماهیچه های شما می اندازد. در نتیجه، بسته به تیپ بدنی شما، ممکن است انواع کفش دویدن به ویژه خرید کفش ریبوک برای شما ارجح باشد.

مثلاً وقتی دوید می‌روید، هر چه وزنتان بیشتر باشد، تأثیر بیشتری روی بدنتان می‌گذارید. بالشتک برتر یک انتخاب فوق العاده برای یک کفش دویدن است.

اگر فرد سبک تری هستید، بالشتک کردن از اهمیت کمتری برخوردار است، اما همچنان باید در نظر گرفته شود.

در پایان روز، بسیار مهم است که نه تنها پای خود را درک کنید، بلکه کفش را نیز امتحان کنید. مدتی را صرف امتحان برندها و سبک های مختلف کنید. اگر فوراً راحت نیستند، آنها را نخرید زیرا به احتمال زیاد در آینده راحت نیستند.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *